Simson S51 enduro

Vítejte na stránkách o mém simsonu a vše okolo něj !!!

>>Užitečné rady

Zazimování

Než ukočíte sezonu je dobré udělat několik zákroků týkajících se laku,pneumatik...

 Je nutné vybrat suché místo, spíše chladnějšího charakteru. Naprosto nevhodná je vytápěná garáž, která slouží taky k parkování auta, protože to jezdí většinou přes zimu. A v tomhle období po příjezdu z venku dojde k opadání sněhu. Ten roztaje a v případě vytápěné garáže se vzniklá voda daleko rychleji vypařuje než v případě nevytápěné. Tím vzroste vzdušná vlhkost a to v kombinaci s vyšší teplotou může způsobit problémy.

Lak:

Konzervace laku spočívá hlavně v odstranění nečistot a nanesení ochranné vrstvy. Konkrétní přípravky jmenovat nebudu, protože je jich nespočetně. Navštivte nějakou pumpu nebo specializovaný obchod, zde se můžete vyřádit dosyta.

Pneu:

Pneu je vhodné nafouknout o trochu více něž normálně. Dobré je postavit simsona na stojánek a ne ho nechat stát opřeného, protože pak zbytečně zatěžujete pneu vyšším tlakem na jednom místě a může se vám na nich udělat bota.

Baterie:

Baterii je v každém případě vhodné vyndat ven a nechat ji přes zimu někde v teplejším prostředí. Nutné je v případě, že skladujete simsona na místě, kde je pod nulou, protože nenabitá baterie mrzne už při pár stupních pod nulou. Před delším skladováním je dobré baterii nabít,a pravidelně kontrolovat hladinu elektrolitu.

Nádrž:

V případě kovové nádrže je velmi vodné ji naplnit až po okraj, aby nezrezivěla. Rez se pak odlupuje a ucpává palivovou soustavu. karburátor. Ten je vhodné vypustit a při tom vyčistit. Vypouští se proto, aby se vám tam přes zimu neusadil nějaký bordel.

Pokud používáte papírový palivový filtr, tak je vhodné ho na jaře vyměnit.

Motor:

K motoru se dá říct jen toto,odšroubujte zapalovací svíčku a otvorem nalijte přiměřeně kvalitního oleje,3 prošlápněte nožní spouštěč a svíčku zašroubujte. Na jaře se jinak mužete setkat se zrezivjelím válcem.

Výfuk:

Výfuk je dobré zacpat hadrem, aby se do motoru nedostala vzdušná vlhkost. Výfuku se věnujte na jaře před začátkem sezóny, kdy se vyplatí v případě používání minerálních olejů výfuk každoročně dekarbonizovat vypálit.

Žádné komentáře
 
Pro výměnu ikon stačí napsat na Raien007@gmail.com
Zjištění pageranku CZIN.eu Seznam S-Rank Alexa Rank Compete Rank JyxoRank PageRank